Puugihammustuse tagajärjel võib koer haigestuda mitmetesse nakkushaigustesse.
Puugirünnaku vältimiseks tuleb manustada koerale tõrjevahendit, puugihooaeg kestab meie kliimas vähemalt septembri lõpuni.

Puugid on aktiivsed soojade ilmadega, nad ootavad pikas rohus varitsedes sobivat hetke, et oma harpuunilaadsete “hammaste” abil end möödujale kinnitada. Lisaks muutuvale kliimale, mis soodustab varem vaid soojades regioonides parasiteerinud puukide kohanemist põhjapoolsematel aladel, on inimestega koos reisivad koerad samuti üks põhjusi, miks viimastel aastatel on ka meil diagnoositud puukide siirutatud haigusi, mida varem esines vaid lõunapoolsemates maades.

Paljud puugid kannavad endas haigustekitajaid (viirusi, baktereid ja ainurakseid), mis on ohtlikud nii inimestele kui loomadele. Vaid üksainus puuk võib endas kanda mitme eri haiguse tekitajaid. Euroopas enamlevinud puukide poolt koertele kanduvad haigused on borrelioos, babesioos, erlihhioos ja anaplasmoos.

Leave a reply

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

required