MTÜ Euroopa ja Aasia Spitside ühing loodi 2007. Aasta lõpul eesmärgiga ühendada enamasti parasvöötmes nn turbakoera järglastena välja kujunenud spitsilaadseid koeratõuge omavaid ja kasvatavaid huvilisi, keda seni ükski juba asutatud tõuorganisatsioon ei hõlmanud. Juba varem tegutses mitu kelgukoerte organisatsiooni, jahipüstkõrvad olid koondunud jahitõugude juurde ja idamaistest tuntuima tõu – chow chow – harrastajad olid asutanud oma ühingu. Ühingu asutamisel sai kaasatud kõik Euroopa päritoluga spitsilaadsed tõud ning Aasia spitsid ja algupärased tõud. Ühing on seadnud eesmärgiks esineda nimetatud tõugude huvides ja koolitada nii kasvatajaid kui ka hindajaid.

Ühingu asutamise alguseks võib lugeda 10. oktoobrit 2007.a, kui Rakveres toimunud asutamiskoosolekul  võeti vastu põhikiri, valiti esimene juhatus, otsustati liikmemaksude küsimus ning soov astuda Eesti Kennelliidu likmeks.

Leave a reply

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

required